Zapomnij o oponce na brzuchu!

0
1785
Zapomnij o oponce na brzuchu

Oponka na brzuchu to jeden z najczęściej występujących problemów. Niestety pozbyć się go nie jest łatwo. Oponki na brzuchu można pozbyć się tylko dzięki systematycznej aktywności fizycznej oraz zdrowiej diecie stosowanej regularnie. Nie pomoże na nią natomiast stosowanie restrykcyjnych jadłospisów np. diety kopenhaskiej czy norweskiej, głodówki czy ćwiczenie zrywami. Na szczęście dla osób bardziej leniwych, które nawet przy odpowiednich ćwiczeniach i diecie nadal borykają się z otyłością brzuszną wiele do zaoferowania ma medycyna estetyczna. Najnowsze zabiegi pozwalają pozbyć się fałdek, boczków i oponki raz na zawsze.

Skąd się bierze oponka na brzuchu?

Oponka na brzuchu to nic innego jak nadmierna tkanka tłuszczowa. Wzrost jej ilości spowodowany jest z jednej strony wzrostem wielkości komórek akumulujących krople tłuszczu, z drugiej – wzrostem nowych komórek tłuszczowych. Oponka na brzuchu jest więc problemem nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Nadmiar tłuszczu na brzuchu znacząco zwiększa ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy typu 2, raka jelita grubego, nadciśnienia.

Czemu nadmiar tłuszczu z brzucha nie chce znikać?

Zrzucenie oponki z brzucha jest bardzo trudne. Wynika to z tego, że tłuszcz w tym miejscu jest niezwykle oporny. Często brak zadowalających rezultatów jest spowodowany tym, że na co dzień popełnia się wiele błędów sprzyjających budowaniu tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Wśród tych najczęstszych wymienić można: zbyt krótki sen, narażanie organizmu na przewlekły stres, niezdrowa i mało zbilansowana dieta, brak aktywności fizycznej, używki, przyjmowanie leków, podjadanie pomiędzy posiłkami.

Skuteczny sposób na oponkę na brzuchu

Jak przekonują specjaliści z warszawskiej kliniki Miracki, otyłości brzusznej można pozbyć się bez wylewania siódmych potów na siłowni. Zapraszają oni na zabiegi redukujące nadprogramową tkankę tłuszczową urządzeniem Utims, które działa w oparciu o technologię HIFU. Oznacza to, że zarówno zmniejsza ono tkankę tłuszczową na ciele, jak i liftinguje skórę – wszystko w ramach jednego zabiegu. Co ważne, rezultaty jakie przynosi zabieg, są niezwykle trwałe i widoczne niemal od razu.

Jak działa technologia HIFU na otyłość brzuszną?

Zabieg urządzeniem Utims polega na penetracji głębokich warstw skóry, co wpływa na skuteczność procedury. W czasie zabiegu dochodzi do mikrouszkodzeń w głębokich warstwach skóry (tylko znajdujących się w obszarze zabiegowym), co sprzyja odbudowie włókien kolagenowych i pobudzaniu do ich produkcji oraz wytwarzania elastyny. Taki efekty zabiegu urządzeniem Utims zawdzięcza się działaniu wysoko skoncentrowanych fal ultradźwiękowych i działaniu na skórę wysokiej temperatury. Urządzenie działa na skórę temperaturą powyżej 65 stopni Celsjusza, która w wysoce skuteczny sposób redukuje tkankę tłuszczową. Specjaliści warszawskiej kliniki Miracki podkreślają też, że technologia HIFU nie tylko rozbija komórki tłuszczowe tworzące oponkę na brzuchu, ale i jednocześnie obkurcza skórę, poprawia jej jędrność i napięcie. Po zabiegu odzyskuje więc ona gęstość i młody wygląd. Ze zdjęciami i efektami zabiegu na oponkę brzuszną można zapoznać się na stronie: https://klinikamiracki.pl

Pozbądź się oponki brzusznej: krok po kroku

Zabieg Utims usuwający otyłość brzuszną jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą.  W jej trakcie rozpoznaje się problem, wyklucza przeciwwskazania do zabiegu i opracowuje plan działania. Klinice Miracki zabiegi z technologią HIFU wykonywane są przez lekarza lub kosmetologa. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. Konsultacja po zabiegu nie jest potrzebna, podobnie jak szczególna rekonwalescencja. Wynika to z małej inwazyjności procedury. Pacjent od razu może powrócić do swoich stałych aktywności. Musi jedynie pamiętać, aby obszaru poddanego zabiegowi nie wystawiać na słońce, przez kilka dni unikać sauny, solarium i nakładania intensywnie złuszczających kosmetyków. Po zabiegu nie powinny występować żadne inwazyjne powikłania i skutki uboczne. Aby te jednak nie wystąpiły, zabiegu nie można wykonywać u osób chorych na nowotwory, kobiet w ciąży, przy aktywnej opryszczce czy innych chorobach w obszarze zabiegowym, a także kiedy występuje przerwanie ciągłości naskórka lub stany zapalne.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here