Obóz gitarowy dla młodzieży

0
585
Obóz gitarowy dla młodzieży

Latem na dzieci i młodzież czeka mnóstwo propozycji. Obóz gitarowy jest jedną z nich, a dlatego warto o nim wspomnieć, gdyż jest to oferta dla wszytskich, bardzo rozwijająca, dobra dla prawie każdego nastolatka. Gra na gitarze nie musi być trudna, zaawansowana – można po prostu nauczyć się grać trochę, podstawowych akordów – aby po prostu móc pograć w domu dla przyjemności, na małym domowym występie dla rodziny czy przy ognisku ze znajomymi. Przecież ognisko bez gitary to nie to samo, na dobrym ognisku musi być gitara!

Dlatego każdemu nastolatkowi polecane jest trochę nauki muzyki i gry na jakimś instrumencie – a gitara sprawdza się tu znakomicie, gdyż łatwo ją ze sobą gdzieś zabrać, jest przydatna towarzysko i w domu, wprowadza dobry nastrój podczas rodzinnych świąt czy nastrój lata i przygody w czasie wakacji.

Obóz gitarowy jest przeznaczony dla każdego. Osoba, która nie miała styczności z gitarą i z muzyką, również może spróbować. Na tym wyjeżdzie są różne grupy zaawansowania – od grupy zupełnie zerowej, poprzez już trochę grającą na gitarze, aż do grupy zaawansowanej, gdzie dzieci znają już akordy i samodzielnie grają. Opiekun to zwykle nauczyciel gitary lub absolwent szkoły muzycznej – w końcu to obóz gitarowy i uczestnicy mają się tu nauczyć, ile się da. A ile się da nauczyć podczas wakacyjnego turnusu? To jest ważne pytanie!

Podczas 11-12 dniowego obozu gitarowego nie nauczymy się gry na gitarze – powiedzmy to sobie szczerze, nie jest to możliwe. Jednak obóz może pełnić wiele bardzo ważnych funkcji:

  • Uczestnicy mogą zobaczyć, czy nauka gry na gitarze to coś dla nich, spróbować, pobyć w takim gronie i sprawdzić, czy złapią zapał do zgłębiania tej sztuki – tu obóz gitarowy może być pomocny;
  • Uczestnicy poznają wstęp do nauki gitary lub kolejny zakres materiału – mogą zatem podnieść swoje umiejętnosci, niekiedy naprawdę znacząco, gdyż mają wokół inspirujące i motywujące otoczenie, gdzie każdy uczy się ciekawych rzeczy od innych;
  • Uczestnicy mogą otzrymać świetną dawkę motywacji od rówieśników – zobaczą, jak sobie radzą inni, podpatrzą, jak podążać za ich przykładem, dowiedzą się co trzeba zrobić, by szybko się nauczyć akordów, jakie są etapy nauki, a cały obóz gitarowy i wspaniała gra rówieśników mogą być naprawdę inspirujące, motywujące i “dające skrzydła”.
  • Uczestnicy obozu gitarowego mają możliwość cały turnus do indywidualnego kontaktu z tutorem – indywidualnym opiekunem, może pytać go o wszystko, pokazywać swoje postępy, prosić o podpowiedzi, uzyskać informację o błędach i postępach (zwykle opiekun jest jeden na małą grupkę kilkorga dzieci, więc ten kontakt jest bardzo indywidualny);
  • Uczestnicy mogą poznać prawdziwy smak wspólnego gitarowania – niezapomniane są jam sessions na momoście o zachodzie słońca, piękna jest muzyka grupowo tworzona na plaży w letni dzień, mini koncerty na rynku turystycznego miasteczka, czy też wspólne granie przy ognisku – takich rzeczy nie przeżyje się samemu ucząc sie gry na gitarze w domu – to trzeba przeżyć, poczuć, to trzeba zobaczyć i usłyszeć na własne oczy (a nawet mieć z tych chwil piękne pamiątki w postaci filmików), temu właśnie służy obóz gitarowy;
  • Uczestnicy mogą znależć rówieśników o podobnych zainteresowniach, poznać się z nimi, zintegrować, umawiać się potem w roku szkolnym w swoim mieście, a nawet wspólnie tworzyć projekty czy nawet założyć zespół (obóz gitarowy może być więc wstępem do fajnego projektu, przedsięwzięcia czy nawet profesjonalnego zespołu);
  • Uczestnicy mają jedyne w swoim rodzaju wspomnienia – bo obóz gitarowy to nie jest zwykły wyjazd, to nie tylko nauka gitary, to nie tylko nowe znajomości – jest to świetne połączenie tych trzech rzeczy, co daje niesamowitą imprezę trwającą 11-12 dni, dającą masę dobrych wrażeń, wspomnień i energii na czas po powrocie do domu.

Jak widać, obóz gitarowy to nie byle co – jest on w tej samej cenie, co zwykłe, inne kolonie rekreacyjne czy tematyczne, a daje o wiele więcej możliwości i frajdy. Warto wybrać akurat taki wyjazd – na pewno nikt nie będzie zawiedziony, a nowe hobby pozostanie z większością uczestników na długo, czasem rozwijając się w prawdziwą pasję, a nawet zawód czy kierunek studiów.

Młodzież powinna próbować wielu rzeczy, by znaleźć te, które będą dla danej osoby najlepsze. Obóz gitarowy jest więc świetnym pomysłem na wakacje – łączy przyjemność, naukę, relaks, odstresowuje i daje nowe perspektywy, a przecież właśnie o toi chodzi. Do zobaczenia na obozie gitarowym nad morze, nad jeziorami i w górach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here