Grzebienie fryzjerskie

0
1300
Grzebienie fryzjerskie

Niemal każdy uwielbia chodzić do fryzjera. Ma się wówczas czas dla siebie i szczególnie doceniają ten moment kobiety, które mają dużo obowiązków w domu, a więc także i takie, które mają wiele dzieci. Gdy przychodzą one do salonu fryzjerskiego, to mogą się zrelaksować i poświęcić czas tylko sobie. Takie działanie pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i sprawia, że po takiej wizycie jest się pozytywnie nastawionym do świata i otaczającej rzeczywistości. Nie ulega zatem wątpliwości, że każda kobieta, bez względu na to, czym zajmuje się na co dzień, powinna wygospodarować także czas dla siebie. Jeśli ma się swojego ulubionego fryzjera, to z reguły korzysta się tylko i wyłącznie z jego usług. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że wiadomo, czego się spodziewać po takiej wizycie i że przede wszystkim wyjdzie się z salonu zadowolonym. Jeśli odwiedza się dany salon po raz pierwszy, to z reguły wizycie takiej towarzyszy więcej stresu, niż relaksu. Nie wiadomo, czy trafiło się w ręce profesjonalisty, czy amatora i efekt zawsze jest wtedy niepewny. Jeśli jest on jednak doskonały, to można odetchnąć z ulgą i śmiało stwierdzić, że wizyta przebiegła dokładnie tak, jak się tego oczekiwało. Niestety nie zawsze ma to miejsce i nie trudno zauważyć, że część niezadowolonych klientów decyduje się na złożenie pozwów sądowych, właśnie z tytułu niezadowolenia z usługi, za jaką zapłacili.

Każdy profesjonalny salon fryzjerski i to zarówno mały, jak i duży, powinien mieć dobre wyposażenie. Pewne jest bowiem, że na pewno nie wystarczy jedna suszarka, czy dwa grzebienie fryzjerskie. Jest to stanowczo za mało, a ponadto warto też wiedzieć, że szybko ulegają one zużyciu. Niezbędne jest zatem posiadanie zapasów. W razie jakby jeden z nich się złamał, to nie trzeba wtedy biec do galerii handlowej, czy do hurtowni, ale można przykładowo z zaplecza, przynieść kolejny i kontynuować prace, którą na moment się przerwało. Jeśli klient widzi, że salon jest ubogo wyposażony i że brakuje podstawowych akcesoriów, które bez wątpienia powinny się znaleźć w każdym zakładzie, to więcej niż pewne, że już więcej nie odwiedzi takiego miejsca. Jeśli płaci, to oczywiście wymaga wykonania usługi na najwyższym możliwym poziomie. Warto zawsze zapytać klienta, czy życzy sobie, żeby jego włosami zajęła się osoba, która dopiero zyskuje doświadczenie. Często bowiem kwestia ta jest pomijana, oczywiście ze szkodą dla klienta.

W wielu salonach pracują uczniowie, którzy dopiero uczą się zawodu. Niejednokrotnie są oni dopuszczani do włosów klienta, który nie ma pojęcia, że zajmuje się nim osoba niekompetentna. Z całą pewnością jest to nie w porządku i jeśli ma się do czynienia z takimi praktykami, to powinno się głośno wyrazić swoją dezaprobatę. Zakup urządzeń, a także akcesoriów do salonu fryzjerskiego wydaje się wręcz niezbędną podstawą. Bez wyposażenia nie da się rozpocząć pracy, a tym samym świadczenia usług na najwyższym poziomie. Nie są to rzeczy tanie, ale bez nich niemożliwe jest po prostu wykonanie danej pracy. Podobnie sprawa wygląda z farbami do włosów, a także z odżywkami. Powinny one być w każdym salonie i to w zapasie. Nie może być sytuacji, w której klientka życzy sobie kolor w odcieniu ciepłego miodu, a takiej barwy nie ma w magazynie. Jest to po prostu niedopuszczalne i żaden szanujący się salon nigdy nie doprowadzi do powstania takiej sytuacji. Warto zadbać jednakowo o wyposażenie lokalu, a więc o niezbędne do pracy akcesoria, ale także o to, żeby klient po wyjściu z zakładu był zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here