Na wczasy do Turcji

0
1480
Na wczasy do Turcji

Wiosna to najwyższy czas na snucia planów wakacyjnych. Wielu Polaków zastanawia się nad tym, gdzie spędzić tegoroczny urlop ? Wybrać ciekawe miejsca w Polsce, czy jednak spędzić urlop za granicą ? Jedni decydują się na wczasy np. w Grecji, czy w Egipcie. A inni wybierają wczasy w Turcji.

Turcja jest krajem górzystym i wyżynnym. Niewiele w niej nizin, a jeżeli już są to tylko w pobliżu rzek. Podzielona jest na siedem regionów geograficznych, które są zróżnicowane pod względem klimatu i ukształtowania powierzchni. Turcja leży w Azji Zachodniej i częściowo w Europie. Graniczy z ośmioma państwami. Obecnie stanowi Republikę Turecką, ale w przeszłości należała do Imperium Osmańskiego.

Turcja jest ciekawym miejscem na wakacje, gdyż posiada nieograniczony dostęp do piaszczystych plaż i wody morskiej. Ponieważ otacza ją Morze Czarne, Morze Egejskie, Morze Śródziemne i Morze Marmara. Turcja posiada również wyspy na Morzu Egejskim i Morzu Marmara.

Planując wczasy w Turcji trzeba wiedzieć, że sezon turystyczny zaczyna się tam już w kwietniu i trwa do listopada. Najwięcej wczasowiczów i turystów zatrzymuje się na Tureckiej Riwierze i wokół Morza Egejskiego. Spędzając urlop w Turcji można liczyć na plażowanie, kapanie w morzu, uprawianie sportów wodnych, podziwianie malowniczego krajobrazu pełnego zielonych lasów. Gdzie żyją na wolności jelenie, dziki, rysie, szakale, wilki, a nawet tygrysy i lamparty.

Nie ma co martwić się o bazę lokalową, ponieważ istnieje tam wiele hoteli, które oferują turystom wspaniałe warunki na światowym poziomie.

Będąc na wczasach w Turcji oprócz pluskania się w morzu i plażowania warto zobaczyć kilka ciekawych miejsc. I zwiedzić zabytki Turcji. Oraz niektóre miasta, jak na przykład Stambuł, Troję, Kapadocję, Pergamon. Stambuł jest największym miastem w Turcji. I jednym z największych miast świata. Stambuł, to również najludniejsze miasto w Turcji, jak i w Europie. Stanowi centrum życia handlowego, finansowego i kulturalnego. Troja, to starożytne miasto, współcześnie będące stanowiskiem archeologicznym Turcji. A Kapadocja, to historyczna kraina położona w środkowej Turcji. Charakteryzująca się budowlami wykutymi w skałach. Pergamon, to również stanowisko archeologiczne Turcji wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdy przed nami wczasy w Turcji, to pamiętajmy o paszporcie. Jak i o wizach uprawniających do wjazdu na teren Turcji. Warto też wiedzieć, że Turcja to kraj muzułmański. Dlatego będąc w Turcji trzeba przestrzegać określonych zachowań zwłaszcza w miejscach kultu. Ale nie tylko. Ponieważ we wschodniej Turcji nietolerowane jest także skąpe ubranie kobiece. Najlepiej też dla bezpieczeństwa, gdy kobieta podróżuje w towarzystwie mężczyzny. Wówczas uniknie niepotrzebnych zaczepek ze strony mężczyzn. I będzie się czuła bezpiecznie. Należy również pamiętać, że Turcja to kraj aktywny sejsmicznie i czasem dochodzi tam do trzęsień ziemi.

Za to niech nas nie martwi to, w jaki sposób porozumiemy się z tubylcami. Gdyż w miejscowościach turystycznych bez większego problemu można porozumieć się po angielsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here