W jakie rolety warto zainwestować?

0
1049
rolety

Rolety okienne od lat cieszą się dużą popularnością. Szukając sprawdzonej ochrony przeciwsłonecznej sięgamy po rolety wewnętrzne lub rolety zewnętrzne. Pozostaje jednak dylemat, jaki model rolety wybrać. Decyzja, którą podejmujemy, w dużej mierze jest uzależniona od ceny produktu, a także naszych potrzeb i wymagań. Rolety rzymskie lub rolety okienne dzień noc sprawdzą się w kuchni, czy salonie. Jednak zupełnie inne rolety będą potrzebne do okien dachowych. Na wybór wpływa również styl, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Roleta okienna powinna z nim współgrać i dobrze się prezentować. Podobnie kiedy chcemy zainstalować rolety zewnętrzne, musimy zwrócić uwagę na kolorystykę pasującą do elewacji.

Podział na rolety zewnętrzne i rolety wewnętrzne

Podstawowym kryterium, które różnicuje rolety, jest ich podział na część montowaną wewnątrz oraz pozostałe, których montaż odbywa się na zewnątrz. Jak zwykle bywa każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przed zakupem rolet warto poczytać i poszerzyć swoją wiedzę tak, aby wybrać produkt spełniający wszystkie potrzeby.

Rolety wewnętrzne są to osłony wykonane z materiału, służące do zasłaniania okiem i ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń. Rolety rzymskie mogą stanowić estetyczny element dekoracyjny, którzy przy okazji chroni nas prze słońcem. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach gwarantujących stylowy wygląd. Rolety klasyczne, pastelowe odcienie, intensywne barwy lub nietypowe faktury. W zależności od wybranych tkanin mogą wtopić się w otocznie lub pozytywnie wyróżniać. Jeśli zależy nam na stuprocentowym kryciu można warto zainwestować w rolety wykonane z materiału blackout. Jeśli z kolei preferujemy półcień, dobrze sprawdzą się materiały półtransparentne. Rolety montowane na ramie okiennej nie wymagają dodatkowego wiercenia i niszczenia ścian.

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością. Jest to typ rolety, który stanowi bardzo dobrą izolację termiczną. Latem, za sprawą aluminiowego pancerza wypełnionego pianką poliuretanową, chroni od promieni słonecznych i przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Kluczowe znaczenie ma również fakt, że rolety zewnętrzne pozwalają oszczędzać na ogrzewaniu, bowiem zapobiegają wychłodzeniu pomieszczeń. Dzielą się na rolety podtynkowe i natynkowe. W obu przypadkach tworzą barierę akustyczną i ograniczają przenikanie hałasu do wnętrza pomieszczenia.

Rolety natynkowe i podtynkowe, czyli co warto wiedzieć?

Rolety są rozwiązaniem, które buduje poczucie prywatności. Odgradza nas od ciekawskich spojrzeń zupełnie przypadkowych przechodniów. To wygodne rozwiązanie, które chroni przed nadmiarem słońca oraz zbyt dużym nagrzewaniem się pomieszczeń. Zaletą rolet zewnętrznych jest możliwość dostosowania ich koloru do naszych potrzeb. Dużą popularnością cieszy się antracyt, szary lub barwy imitujące drewno.

Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy rolety natynkowe i podtynkowe. Te pierwsze najczęściej wybierają posiadacze wykończonych domów z gotową już elewacją. To opcja idealna, jeśli nie mamy w planach żadnego remontu. Skrzynia naszej rolety umieszczana jest we wnęce okiennej lub bezpośrednio na elewacji. Dokonując zakupu rolety natynkowej możemy wybrać roletę prostokątną, półokrągłą lub ściętą pod kątem czterdziestu pięciu stopni.

Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalistycznego wyglądu powinniśmy zainwestować w rolety podtynkowe. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy są jeszcze na etapie budowy domu lub lokalu. W tym przypadku skrzynia z roletą montowana jest w nadprożu, natomiast prowadnice ukryte są we wnęce okiennej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here