Pomysł na mały ogród

0
692
Pomysł na mały ogród

Ogród – marzenie milionów osób. Skrawek ziemi, który jest tylko Twój i możesz go zagospodarować dokładnie tak, jak masz na to ochotę. Przez wiele lat pokutowało w społeczeństwie przekonanie, że im większy ogród tym lepiej. Być może jest w tym nieco prawdy, ale trzeba również pamiętać że duży ogród to wiele obowiązków. Czasochłonne koszenie, kosztowne ogrodzenie działki i wiele innych codziennych zadań do wykonania. Między innymi z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się małe ogródki. Jak można je ciekawie zaaranżować?

Taras przedłużeniem ogrodu

Mały ogród nie musi być niefunkcjonalny. Jeśli dom wyposażony został w zewnętrzny taras, można go wkomponować w ogród, optycznie go powiększając. Najprostszym zabiegiem na uzyskanie takiego efektu będzie zastosowanie szerokich i niskich schodów. Jeśli taras jest zadaszony, to tym lepiej. Można zastosować kolejne ciekawe rozwiązania, jak np. umieszczenie pod dachem rozłożystych, zielonych roślin doniczkowych. Sprawią one wrażenie jakby ogród wnikał na taras. Taras może nam również służyć zimą, szczególnie jeśli wykonamy na nim przeszklenie z płyt akrylowych. Miejsce to stanie się wówczas bardzo przytulne i będzie mogło służyć jak zimowy ogród.

Miejsce do wypoczynku

W każdym ogródku powinno znaleźć się miejsce przeznaczone stricte do wypoczynku domowników. Może to być niewielki, wybrukowany skrawek ziemi, na którym zostanie ustawiona ławka, huśtawka lub rozkładane krzesełka lub leżaki. Aby miejsce było w pełni funkcjonalne, warto pomyśleć o wymurowanie na nim grilla z kominem. Sam proces budowy może okazać się ciekawą przygodą i świetną zabawą. Korzyści płynące z takiego rozwiązania również są nieporównywalnie większe niż korzystanie z grilla składanego, kupionego w markecie. Przede wszystkim zaletą jest wysoki, murowany komin. Poprawia on odprowadzanie spalin, dzięki czemu grillowanie jest przyjemniejsze i zdrowsze.

Intymność i ochrona przed wzrokiem sąsiadów

W swoim ogrodzie każdy chce się czuć komfortowo i bezpiecznie. Istotna jest zatem ochrona przed wzrokiem ciekawskich osób. Można to łatwo uzyskać, rozpinając na siatce ogrodzeniowej specjalnych mat i paneli. Innym sposobem jest obsadzenie się thujami. Oprócz tego że chronią one przed ciekawskimi spojrzeniami, działają jako naturalne filtry powietrza i kurzu. Widok na obrośnięty zielenią płot działa kojąco i relaksująco.

Ile kosztuje urządzenie małego ogrodu?

Na ten cel przygotować należy od 5000 złotych wzwyż. Ostateczny koszt będzie zależeć od wielu czynników. Skąd na to wziąć pieniądze? Jeśli oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie, pomocna może być pożyczka bez BIK. Jest łatwo dostępna, tania i przejrzysta. Pożyczka bez BIK udzielana jest osobom dorosłym, posiadającym obywatelstwo polskie. Proces wnioskowania o taką pożyczkę jest łatwy i polega na wypełnieniu krótkiego formularza online, który po zatwierdzeniu zostaje przesłany do centrali w celu dokładnej analizy i podjęcia ostatecznej decyzji kredytowej. O jej brzmieniu zostaniesz poinformowany np. SMSem lub mailem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here