Licówki porcelanowe czy kompozytowe? Znajdź odpowiedź u naszych specjalistów w Bielsku-Białej!

0
99
Licówki porcelanowe czy kompozytowe

Lecząc zęby lekarz stomatolog ma do dyspozycji wiele nowoczesnych rozwiązań i sposobów, pozwalających na uratowanie zęba przed ekstrakcją. Leczenie kanałowe jest tylko jednym z przykładów takich procedur. Czym są licówki i dlaczego warto zdecydować się na ich założenie.

Licówki – co to takiego?

Licówki to szczególne uzupełnienia protetyczne, które umieszczane są przez specjalistę stomatologa przeważnie na przedniej powierzchni zęba. Ich głównym zadaniem jest poprawa estetyki uśmiechu.

Przy pomocy licówki, czyli cienkiej ceramicznej płytki wykonanej z porcelany lub kompozytu, możliwa jest odbudowa zęba. Metoda ta pierwszy raz pojawiła się już w latach 30-tych XX w., jednak początkowo była mało praktyczna. Przyklejone do przedniej części zęba bardzo szybko odpadały, jednak z czasem, w efekcie rozwoju stomatologii leczenie licówkami było coraz bardziej efektywne.

Licówki w Bielsku-Białej – kiedy warto je wykonać?

Dentyści Bielsko z dentalcity.com.pl zajmują się wykonywaniem profesjonalnych licówek, aby pacjenci mogli cieszyć się doskonałym zdrowiem i wyglądem swojego uśmiechu. Na licówki decydują się zazwyczaj osoby, które z różnych powodów nie są zadowolone z wyglądu lub kształtu zębów. Częstym powodem wykonania licówek są przebarwienia zębów. Stomatolog może zaproponować wykonanie płytek ceramicznych np. w przypadku zdiagnozowanych wad rozwojowych szkliwa, przebarwień będących konsekwencją martwicy zęba lub w przypadku fluorozy.

W terapii stomatologicznej licówki stosowane są również w celu:

  • zmiany kształtu zębów,
  • zamknięcia lub zmniejszenia przestrzeni pomiędzy zębami,
  • w leczeniu zębów, które uległy uszkodzeniu – złamaniu lub ukruszeniu.

Najlepsi dentyści w Bielsku-Białej – kompleksowa pomoc stomatologiczna

Chcąc skutecznie zadbać o swoje zęby warto poświęcić sporo uwagi kwestiom dotyczącym wyboru gabinetu. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z ofert klinik, takich jak https://dentalcity.com.pl/uslugi/ortodonta-bielsko/, w których liczyć można na kompleksową pomoc specjalistów. W placówce, poza stomatologią zachowawczą, realizowane są także konsultacje ortodontyczne, endodontyczne, pacjentów przyjmuje także chirurg dentysta Bielsko-Biała. Dentyści Bielsko przyjmujący w Dental City to specjaliści z dużą wiedzą i praktycznym doświadczeniem w pracy z pacjentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here