Kompozyt – czy to dobry wybór na taras?

0
625
Kompozyt

Inwestorzy, którzy mogą pochwalić się nawet niewielkim ogrodem, muszą zainwestować w dobrej jakości taras, bo to właśnie na nim spędza się większość wolnego czasu w okresie letnim. Z czego go wykonać, aby mógł być trwały, praktyczny, wygodny i bezpieczny? Doskonałą alternatywą dla naturalnych desek drewnianych, które wymagają częstej pielęgnacji, jest kompozyt. Sprawdź, jakimi cechami się charakteryzuje i czy rzeczywiście na taki materiał postawić.

Deski z kompozytu – jakość w dobrej cenie

Okazuje się, że deski kompozytowe są doskonałą alternatywą dla naturalnego drewna. Kompozyt imituje deski drewniane, ale jest znacznie trwalszy i odporniejszy na wszelkie czynniki, jakie panują na zewnątrz. Deski kompozytowe nie wypaczają się, nie pękają ani nie odbarwiają. Są odporne na zarysowanie i ścieranie, wysokie oraz niskie temperatury, deszcz, śnieg i promienie słońca. Są również łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia udaje się z łatwością zmyć. Co ważne, kompozyt jest praktyczny i komfortowy w użytkowaniu, nie nagrzewa się. 

Warto również zaznaczyć, że deski z kompozytu są znacznie tańsze od naturalnego drewna na taras, dzięki czemu taka inwestycja jest bardziej opłacalna finansowo. 

Montaż desek kompozytowych 

Oprócz cech charakterystycznych, jakie wykazują deski kompozytowe, należy wspomnieć również o pełnym komforcie w zakresie jego montażu. Okazuje się, że kompozyt może posłużyć na taras, który bez problemu można stworzyć samodzielnie. Montaż kompozytu jest bardzo łatwy, a inwestor może zrealizować taką pracę nawet samodzielnie. 

Deski kompozytowe a styl ogrodowej przestrzeni 

Nie da się ukryć, że taras powinien być uniwersalny, ale również estetyczny i reprezentacyjny oraz powinien tworzyć spójną całość z ogrodową przestrzenią. Kompozyt jest ponadczasowy i zawsze modny. Można go z powodzeniem wykorzystać na taras w ogrodzie klasycznym, nowoczesnym, retro, skandynawskim oraz loftowym. Producenci tego rodzaju materiału na podłogę tarasową, oferują różne długości desek kompozytowych, ich różną strukturę oraz kolor. Dzięki temu kompozyt udaje się z łatwością dobrać wedle indywidualnego gustu czy zaaranżowanego stylu zielonego terenu. 

Jeśli nie deski kompozytowe, to co?

Oczywiście, trzeba zaznaczyć, że chociaż to właśnie deski kompozytowe są wybierane na taras najczęściej, to rzecz jasna istnieją również inne materiały, które sprawdzą się równie dobrze. Nieco droższą inwestycją są deski z naturalnego drewna, ale należy wskazać, że taki taras wymaga częstej impregnacji i bardziej skomplikowanej pielęgnacji. 

Wyróżnić można również płytki tarasowe, które muszą być mrozoodporne oraz tanią kostkę brukową. Tego rodzaju materiały mogą być dobrą alternatywą dla kompozytu, ale niedoświadczony inwestor raczej nie wykona takiego tarasu samodzielnie. 

Jeśli jesteś na etapie projektowania tarasu ogrodowego, podejmij racjonalną decyzję w zakresie wyboru najlepszego materiału na podłogę. Deski kompozytowe wydają się doskonałą opcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here