Jest wiele chorób grzybiczych, które zagrażają plonom

0
643
Jest wiele chorób grzybiczych, które zagrażają plonom

Mączniak może być poważną chorobą roślin uprawnych, zwłaszcza w chłodnych warunkach, takich jak te występujące jesienią.

Ten grzyb może zabijać młode sadzonki i poważnie wpływać na zielone części roślin. Poważne infekcje mogą również przenosić się z korony liści do korzenia i powodować zniszczenie roślin. Należy zatem uważnie sprawdzać rośliny i w razie wystąpienia objawów, takich jak biały nalot na liściach, zastosować fungicydy zwalczające infekcje grzybicze.

Choroba roślin, z którą zmagają się rolnicy to czerń krzyżowych

Choroba roślin

Twoje rośliny mogą mieć infekcję niskiego poziomu, której nie jesteś świadomy, która może nagle rozprzestrzenić się w rzędach, gdy warunki stają się korzystne, na przykład gdy jest dużo wilgoci. Objawy obejmują żółte plamy na górnych liściach. Jeśli pogoda jest odpowiednia, spód liści będzie miał plamy lub pokrycie białego nalotu. Natomiast przy czerni krzyżowych na roślinach pojawią się czarne plamy, które mogą się rozrastać i uszkadzać plony. Im wcześniej wyryjemy chorobę i zastosujemy fungicydy, tym większa szansa na uratowanie roślin i opanowanie infekcji. Podobnie jak w przypadku każdej choroby, zapobieganie zadomowieniu się i rozprzestrzenianiu zarodników grzybów jest kluczem do uniknięcia poważnych problemów.

Wiele grzybów powodujących zakażenia nie zabija swoich żywicieli, ale mogą one powodować znaczne uszkodzenia liści i zmniejszenie plonów. Czasami jednak choroba może wywołać infekcję ogólnoustrojową i rozprzestrzenić się na całą roślinę. Oczyszczanie chwastów krzyżowych i minimalizacja nawadniania to również sposoby na kontrolowanie tych chorób. Sadzenie wyłącznie certyfikowanych nasion wolnych od chorób może zapobiec wprowadzeniu lub zadomowieniu się wielu z tych chorób, chociaż samosiewy i chwasty krzyżowe oraz insekty mogą być przyczyną rozprzestrzeniania się wielu patogenów.Choroba grzybicza, taka jak czerń krzyżowych, może być trudna do opanowania, kiedy już się rozprzestrzeni, dlatego trzeba sprawdzać rośliny pod kątem nieprawidłowości i wczesnych objawów, żeby mieć szansę na jej wyleczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here