Czym jest zabieg in vitro?

0
973
Czym jest zabieg in vitro

Zabieg in vitro Śląsk to dla wielu par tak naprawdę jedyna szansa, żeby posiadać dziecko. Przeprowadza się go w sytuacji, gdy wszystkie inne sposoby zawiodły i nic nie jest skuteczne.

Czym jest in vitro?

Prawdopodobieństwo urodzenia dziecko jest w dużym stopniu zdeterminowane wiekiem kobiety. Należy jednak pamiętać, że Leczenie niepłodności katowice jest najbardziej skuteczne w przypadku kobiet, które nie ukończyły 44 roku życia. Ważne jest też ogólne zdrowie kobiety oraz wydolność jajników. Trzeba też jasno zaznaczyć, że nie istnieje maksymalny wiek, do którego można przeprowadzać in vitro. Klinika in vitro Katowice zatrudnia w swoich szeregach doświadczonych specjalistów, którzy mają za sobą dużą liczbę takich zabiegów. In vitro Śląsk to metoda pozaustrojowego zapłodnienia polegająca na tym, że komórka jajowa jest zapładniana w warunkach laboratoryjnych, a później wprowadzana do dróg rodnych kobiety. Leczenie niepłodności Katowice rozpoczyna się od stymulowania owulacji. Następnym krokiem jest pobranie komórek jajowych, czyli tak zwana punkcja. Warto zaznaczyć, że zabieg jest wykonywany pod kontrolą USG i przy znieczuleniu ogólnym. Męskie i żeńskie komórki rozrodcze są ze sobą łączone w laboratorium.

Transfer zarodków

Od 2 do 5 dni po zapłodnieniu należy wykonać transfer zarodków do rodnych dróg kobiety. To rządy poszczególnych krajów regulują zasady przeprowadzania zapłodnienia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce in vitro może być przeprowadzane przez małżeństwa, ale również przez pary, który żyją w nieformalnym związku. W takiej sytuacji, trzeba jednak podpisać oświadczenie o wspólnym pożyciu. Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności dokładnie określa warunki oraz możliwości przeprowadzania zabiegu in vitro. Klinika in vitro Katowice każdy zabieg przeprowadza przy zachowaniu maksymalnych procedur bezpieczeństwa, dlatego nie trzeba się o nic obawiać. Ustawa nie określa maksymalnego wieku, do którego można wykonać zabieg in vitro. Gdy zabieg nie będzie miał szans powodzenia to lekarz może nie podjąć się leczenia. Sytuacja wygląda podobnie, jeżeli zabieg zagraża życiu i zdrowiu kobiety oraz zdrowiu przyszłego dziecka. To właśnie racjonalne przesłanki odnośnie stanu zdrowia odgrywają w tym kluczową rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here