Kiedy warto sprawdzić stan trzeźwości?

0
492
Kiedy warto sprawdzić stan trzeźwości

Nietrzeźwi kierowcy to częsty problem na polskich drogach. Aby przeciwdziałać temu zjawisku służby drogowe są wyposażone w stosownie narzędzia do badania poziomu stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, a są nimi alkomaty. Takie urządzenia można wykorzystać także z powodzeniem na użytek osobisty, ażeby sprawdzić czy po mniej lub bardziej zakrapianej imprezie można wsiąść za kółko. Zastanawiasz się czy warto zakupić tester trzeźwości i kiedy należy przeprowadzić badanie? Ten artykuł rozwieje wszystkie wątpliwości.

Kiedy warto zbadać się alkomatem?

Takie urządzenie przyda się w bardzo wielu sytuacjach, a szczególnie w przypadku gdy nie jesteś pewien co do stanu swojej trzeźwości. Jeżeli wczoraj byłeś na imprezie i wypiłeś parę drinków lub nawet piw to badanie alkomatem jest konieczne. I to nawet w sytuacji gdy bardzo dobrze się czujesz i myślisz, że wszystko jest ok. Wcale może jednak tak nie być. Analizator wydechu to bardzo precyzyjne urządzenie, które wykaże nawet minimalne ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykaże czy jesteś w pełni zdolny do prowadzenia pojazdu mechanicznego, bez względu na to czy jest to twój samochód, quad czy maszyna rolnicza. Pokaże także czy możesz iść do pracy.

Kiedy jeszcze należy wykorzystywać alkomaty?

Tester alkoholu jest niezbędny w sytuacji, gdy kierownik lub inny przełożony wyczuje od ciebie odór alkoholu i ma uzasadnione podejrzenie, aby takie badanie przeprowadzić. Stawianie się pod wpływem alkoholu w miejscu pracy lub jego picie w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych jest poważnym wykroczeniem, które może skutkować upomnieniem, naganą, karą pieniężną, a nawet zwolnieniem dyscyplinarnym. Kierownik w obawie o bezpieczeństwo pracownika, innych osób oraz mienia firmowego nie dopuści go do pracy, ponieważ narusza on w poważny sposób swoje obowiązki pracownicze. Nietrzeźwy pracownik stwarza poważne zagrożenia dlatego dmuchanie w alkomat przed wyjściem do pracy jest konieczne.

Gdzie warto kupić dobrej klasy tester alkoholu?

Analizator wydechu to urządzenie bardzo przydatne do użytku osobistego, jednak jego wybór może nastręczać pewnych trudności. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej porady i dokonanie zakupu w specjalistycznym sklepie, zajmującym się dystrybucją i kalibracją alkomatów. Bardzo dobrym wyborem jest sklep Alkomaty.net.pl. W sklepie znajdziesz urządzenia markowych producentów, idealne do użytku osobistego. Marki takie jak AlcoFind, Drager czy AlcoDigital to gwarancja urządzeń o najwyższych, światowych standardach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here