Jakie potrawy przygotować na święta?

0
328
Jakie potrawy przygotować na święta

Czas świąt to wyjątkowy czas pełen wyjątkowych aromatów i smaków tradycyjnych dań, które towarzyszą nam właśnie tego wyjątkowego wieczoru raz w roku. Jakie dania powinny znaleźć się na naszym świątecznym stole?

Wyjątkowe wigilijne menu

Wiele osób zastanawia się, jakie potrawy na święta powinny się znaleźć na wigilijnym stole. Tu z pomocą przychodzi tradycja według, której wieczerzę powinniśmy rozpocząć od podania zupy. Mamy dwie smaczne i znane opcje do wyboru: barszcz z uszkami z nadzieniem grzybowym lub zupę grzybową z łazankami. To, która zupa znajdzie się na wigilijnym stole, jest kwestią indywidualną, bo podyktowaną naszym gustem kulinarnym, a także naszych domowników. Wigilijne menu to również szeroki wybór drugich dań i deserów, czyli świątecznych ciast i tortów.

Jakie dania na święta?

Wybór dań na świąteczny stół jest w dużej mierze podyktowany indywidualnymi preferencjami i dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Na kolację wigilijną i w pozostałe dni świąteczne serwuje się przede wszystkim ryby w różnej postaci: smażone, pieczone, podawane w galarecie lub occie. Możliwości smakowych jest naprawdę mnóstwo. Większość osób sięga po znane i lubiane przepisy np. śledź po żydowsku lub w śmietanie czy ryba po grecku. Są to bardzo popularne dania wigilijne na wynos, których zamówienie z pewnością zaoszczędzi nam czas potrzebny na ich przyrządzanie. Kolejną tradycyjną potrawą również chętnie zamawianą na wynos są: pierogi z kapustą i grzybami. Wśród innych dań jest również kapusta z grzybami lub grochem, paszteciki z kapustą i grzybami lub kluski z makiem.

Catering świąteczny jako niezawodny sposób na pyszną kolację świąteczną
Niezawodnym sposobem na udaną kolację, a przy tym oszczędność czasu na gotowanie jest skorzystanie z cateringu. Najlepiej zaufać znanym markom, które wyróżnia pasja do gotowania i dążenie do uzyskania wyjątkowego smaku. To z pewnością wyróżnia catering świąteczny z resturacji U Fukiera do Magdy Gessler https://www.ufukiera.pl/aktualnosci/, która urzeka różnorodnością i pełnią smaków. W bogatej ofercie znajdziemy zarówno dania na ostro, jak i na słodko. Są to między innymi:

  • Kaczka po polsku
  • Bigos złoty z dziczyzną
  • Pierogi z kapustą i prawdziwkami
  • Barszcz rubinowy i uszka z prawdziwkami
  • Tort makowy
  • Tradycyjny piernik
  • Makowiec
  • Kompot z suszu

Smakiem tych i wielu innych potraw możesz się delektować podczas wyjątkowej wigilijnej wieczerzy w gronie najbliższych osób. Warto skorzystać z cateringu, dzięki czemu będzie można poświęcić zaoszczędzony czas na przygotowanie się do tego magicznego czasu w roku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here