Czy za zalane mieszkanie zawsze należy się odszkodowanie?

0
149
Czy za zalane mieszkanie zawsze należy się odszkodowanie

Polacy coraz częściej ubezpieczają swoje mieszkania. Nie wynika to jedynie z warunków, jakie narzuca bank, który udziela kredyt hipoteczny na nieruchomość, ale również z coraz większej świadomości inwestorów. Okazuje się, że polisa ubezpieczeniowa jest doskonałym zabezpieczeniem. Nie wyeliminuje ryzyka powstawania usterek, ale na pewno ochroni portfel przed koniecznością poniesienia wysokich nakładów finansowych na ich naprawę, jeśli wystąpić. Jedną z najczęściej zgłaszanych do ubezpieczalni sytuacji jest ta, która wiąże się z zalaniem mieszkania. Jak otrzymać odszkodowanie z tego tytułu i czy takie świadczenie zawsze zostanie wypłacone? Odpowiedzi na te pytania udziela kancelaria odszkodowawcza w Częstochowie. Zapraszamy do lektury.

Z czyjej polisy wypłacane jest odszkodowanie za zalanie mieszkania?

Jak potwierdza kancelaria odszkodowawcza w Częstochowie, odszkodowanie za zalanie mieszkania zostanie wypłacone z polisy właściciela nieruchomości, jeśli do usterki doszło w ubezpieczonym mieszkaniu. Jeśli do zalania doszło jednak z winy sąsiada, to z jego ubezpieczenia będzie należne świadczenie.

Co jednak zrobić, jeśli zalał nas sąsiad, a jego mieszkanie nie jest ubezpieczone? Pozostaje starać się o odszkodowanie z własnej polisy. Jeśli obydwie nieruchomości nie zostały ubezpieczone, niestety właściciel zalanego mieszkania musi usunąć powstałe szkody z własnego portfela.

Czy odszkodowanie za zalane mieszkanie jest wypłacalne zawsze?

Niestety nie. Jak potwierdzają prawnicy, którzy prowadzą sprawy o odszkodowanie w Częstochowie, towarzystwa ubezpieczeniowe robią wszystko, aby nie wypłacić świadczenia albo zaniżyć jego wartość. W takiej sytuacji zawsze warto zgłosić się do profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Prawnik dokona analizy umowy z ubezpieczycielem i wniesie o wypłatę odszkodowania albo podniesienie wartości takiego świadczenia.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze są zapisy w umowie. Jeśli do zalania mieszkania doszło z Twojej winy, na przykład w wyniku zaniedbania czy celowego działania, odszkodowanie nie zostanie przyznane.

Przeczytaj również: https://altix.com.pl/jak-odzyskac-pieniadze-od-biznesowego-partnera/

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here